Вихователь - методист закладу освіти підготував

13 лип. 2023
Консультацію для батьків «Особливості організації літнього оздоровчого періоду»

Безпека життєдіяльності Важливим чинником, який необхідно врахувати під час планування й організації освітнього процесу, є загальна ситуація, яка склалася в Україні у зв'язку з воєнними діями. Тому слід приділити увагу заходам безпеки в разі надзвичайної ситуації. Зокрема, під час організації освітнього процесу слід послуговуватися рекомендаціями, поданими в додатках до листа МОН «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні» від 02.04.2022 № 1/3845-22. Одним із пріоритетних завдань літнього періоду має стати формування в дошкільників свідомого ставлення до власної безпеки, а також формування в них навичок безпечної поведінки та стресостійкості, збереження життя та здоров'я (фізичного, психологічного, емоційного). Тому варто під час літнього періоду провести Тиждень безпеки дитини. У його межах ознайомити дітей з правилами: безпеки під час евакуації, мінної безпеки; дорожнього руху; поведінки на вулиці, утранспорті, при зустрічах знезнайомими людьми; поведінки під час відпочинку на сонці, улісі, біля водойми; користування електричними йгазовими приладами тощо. Одна зі складових безпечного освітнього простору - інформаційна безпека дитини. Дорослим (педагогам, батькам) слід постійно спілкуватися з дітьми, бути поруч, відповідати на їхні запитання, враховуючи вікові особливості.